ACELL (Matristem) + PRP

acell+prp

ACELL (Matristem) +PRP  nedir?

ACELL (Matristem) + PRP, tüm saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitamin ve PRP kombinasyonu ile beraber özel ilaçlardan oluşan özel bir formüldür.

Ekstraselüler matriks, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir. Amerika’nın en önemli onay merkezi, FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır. Bu da etkin ve güvenlidir anlamına gelir.

Ekstraselüler matriks süper bilgi otoyolu gibi görev görür. Hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriksin içerisinde glikoprotein, proteoglikan ve birçok biyoaktif madde bulunur. Böylece rejenerasyon sağlanır.

Amerika’da 1999 yılından bu yana yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan bu formül, 2008’den bu yana saç tedavilerinde kullanılmaktadır.

ACELL + PRP ile tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir ve her ikisinde de etkili bir tedavi yöntemidir.

ACELL + PRP erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen engelleniyor. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerde.

ACELL (Matristem) + PRP, çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı oluyor.

ACELL (Matristem) + PRP’yi kimler uygulayabilir?

ACELL + PRP’nin ektraselüler matriksi içeren özel formu ABD’de üretilmiş ve FDA tarafından onaylanmış tek bir cins özel tozdur. Bu özel tozun diğer içeriklerle karıştırılarak aşı formuna getirilmesini ve enjeksiyon uygulamasını bu formülün ilk uygulayıcısı Dr. Gary Hietzing tarafından direkt eğitilmiş ya da onun tarafından eğitme yetkisi verilmiş kimseler tarafından uygulanması gerekir.

ACELL + PRP yaptırmayı düşünen kişilerin hem toz formu özel kapalı ambalajıyla, hem de FDA onayını görmeyi talep etmeleri en güvenli yol olacaktır.

ACELL (Matristem) + PRP, tüm saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitamin ve PRP kombinasyonu ile beraber özel ilaçlardan oluşan özel bir formüldür.

Ekstraselüler matriks, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir. Amerika?nın en önemli onay merkezi, FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır.

ACELL (Matristem) + PRP, kadın erkek gözetmeksizin her hasta grubuna uygulanabilir ve her ikisinde de etkili bir tedavi yöntemidir.

ACELL + PRP erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen engelleniyor. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir.

ACELL (Matristem) + PRP, çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

ACELL (Matristem) + PRP’nin faydaları nelerdir?

Birçok kişi saç dökülme problemi yaşıyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor.

ACELL + PRP kadın erkek gözetmeksizin saç problemlerinin büyük bölümünde başarılı sonuçla elde etmeyi sağlıyor. Kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Ayrıca bu formül sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi büyük ölçüde engelleniyor.

Saçkıran gibi saç hastalıkları olanlarda tedaviye büyük oranda fayda sağlayarak saçlanma meydana geliyor.

ACELL (Matristem) + PRP, aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında yara iyileştirici oluyor ve saç ekiminin başarısını artırıyor.

ACELL (Matristem) + PRP’nin faydaları 

– Mevcut saçı kalınlaştırmak, güçlendirmek ve korumak

– Uzun ama zayıf sağları kalınlaştırıp güçlendirmek

– Ayva tüyü gibi kısa ve zayıf olan tüyleri kalınlaştırıp uzatmak

– Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak

– Saçlı derinin altında sağlam folikülün tekrar modelleme yöntemi ile önceden var olup, daha sonra kaybolan saç foliküllerinin aynısını oluşturmak

ACELL + PRP erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen engelleniyor. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir.

ACELL (Matristem) + PRP, çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

ACELL + PRP ile PRP arasındaki fark nedir?

PRP (platelet-rich plasma) sadece hastanın kendi kanından elde edilen kanın trombositten zengin sarı kısmıdır. Trombosit kanın onarım hücresi olduğu için orada bir onarım süreci başlatır.

PRP uzun yıllardır uygulanan faydalı bir tedavi yöntemidir. Klasik saç mezoterapisi ise oliga element, amino asit ve vitamin kompleksinden oluşan bir tedavidir. Bu tedaviler ACELL+PRP komponentlerinden sadece bazılarıdır. ACELL (Matristem) + PRP ise bir çok materyalin, buna PRP de dahil olmak üzere kombinasyon tedavisidir. İçinde ekstraselüler matriks, PRP’ler, vitaminler ve ekstra birçok saç tedavisine yardımcı olan materyal vardır. Yani kompleksi bir tedavidir. PRP,  ACELL + PRP içinde tedavinin sadece ufak bir kısmını oluşturur.

Ayrıca kanser geçmişi olan ve kanser tedavisini bitirmiş olan hastalara PRP ile saç tedavisini uygulayamazken, saç aşısında PRP’siz bir kombinasyonla saç tedavileri yapılabilmektedir.

Bunlara ek olarak PRP, sistemik lupus eritematosus gibi bazı problemlerde oluşan saç dökülmelerinin tedavisinde fayda sağlamazken, ACELL (Matristem) + PRP ile yapılan saç tedavisinde ciddi faydalar gözlemlenmektedir.

ACELL (Matristem) + PRP saç klonlama mıdır?

ACELL (Matristem) + PRP için saç klonlama demek çok da yanlış olmaz. Amerikalı doktorlar bu formüle oto saç klonlama da demektedir. Bu şekilde isimlendirmesinin sebebini şöyle açıklayabiliriz:

İnsan anne karnında henüz yumurta aşamasındayken embriyonik kök hücreler sayesinde oluşumunu tamamlayarak insan formunu alır. Doğumundan kısa bir süre sonra sürekli yeni doku üreten bu aktif kök hücreler adult, yani yetişkin kök hücrelere dönüşerek inaktif olur. Ekstraselüler matriksin işlevi ise bu inaktif yetişkin hücreleri yeniden aktif hale getirmek. Böylece yeni doku üretimi de yeniden başlıyor.

ACELL (Matristem) + PRP, sağlam hücreyi lokalize olarak yeniden kopyalama prensibine dayanıyor. “Sağlam hücre” ifadesi önemli çünkü ACELL + PRP yönteminde, kişide kanserli yani bozuk hücre varsa bu kopyalanmıyor. Bu sayede kopan bir parmakta bile kullanıldığında tırnağı ile birlikte yeniden parmak oluşuyor. Tıpkı anne karnında oluştuğu gibi.

ACELL + PRP, tüm saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitamin ve PRP kombinasyonu ile beraber özel ilaçlardan oluşan özel bir formüldür. ACELL (Matristem) + PRP erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen engelleniyor.

ACELL (Matristem) + PRP kimlere uygulanabilir?

ACELL (Matristem) + PRP tedavisi kadın erkek gözetmeksizin, herkeste uygulanabiliyor ve her ikisinde de son derece etkili bir tedavi yöntemi.

ACELL + PRP erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen engelleniyor. Bu, vakadan vakaya çeşitlilik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerde.

ACELL (Matristem) + PRP uygulama alanları

ACELL (Matristem) + PRP, çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı oluyor.

ACELL (Matristem) + PRP kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabiliyor ve başarı oranları oldukça yüksek.

Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçlar veren ACELL (Matristem) + PRP, saç kıran ve lupus kaynaklı dökülmeler gibi ya da yine kaş ve sakalda sorun yaşayanlarda başarılı sonuçlar veriyor.

Metabolik saç dökülmelerinde de etkili bir tedavi. Demir eksikliğine bağlı ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahil.

Bu yöntem erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici tedavi, saçı iyice dökülmüş ama ekim düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma yöntemi.

ACELL (Matristem) + PRP’yi 11 yaşını doldurmuş kadın erkek herkes yapabilir. Üst yaş sınırı sağlık durumu iyi seyreden hastalar için yoktur. Aktif kanser tedavisi gören hastalarda tedavinin bitmesi beklenmelidir.